Canlı Ders Takibi

ABC
2 min readFeb 20, 2021

--

ABC canlı ders takibi, Zoom, Teams, Meets gibi bir çok online toplantı programına entegredir. Canlı ders yoklamaları ABC’de online alınır.

ABC Okul Yönetim Sistemi’nin bir modülü olan canlı ders takibi, pandemi sürecinde çoğunlukla kullanılan uzaktan eğitim platformları Zoom, Microsoft Teams, Google Meets gibi programlar ile entegre çalışır.

Canlı Ders Takibi
ABC Canlı Ders Takibi

Canlı Ders

Çalışanlarınız ve öğrencileriniz, ihtiyaç duyduklarında tüm eğitim materyallerine güvenli bulut tabanlı sunuculardan ulaşabilir. Herhangi bir güvenlik sorunu bulunmamakladır. Canlı Ders Takibinde bulut sistemde bulunan datalar yüksek güvenlik yazılımları ile korur.

Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde öğrenciler ister telefondan isterlerse bilgisayardan derslere katılabilirler. Online eğitim için herhangi bir veli yardımı veya gözetimi gerekmemektedir. Öğrenciler, eğitime ve etkinliklere kolayca odaklanır.

Öğretmenler, öğrenciler ya da kullanıcılarınız istedikleri yerden ve istedikleri zamanda ulaşabilir. Uzaktan eğitim böylelikle eğitimde aksaklık sorunları engellenmiş olur.

Online Ders ile Mükemmel Sınıf Yönetimi

Mükemmel bir dijital iletişim için ihtiyacınız olan her şeyi kapsayan ortamı tek platformda yaratabilirsiniz. Canlı Ders Takibi esnasında anlık olarak yeni etkinlikler oluşturabilir, dışarıdan yeni katılımcılar dahil edebilirsiniz.

Uzaktan eğitimde örneğin öğrencileri gruplara ayırıp bir proje üzerinde çalışmalarını isteyebilirsiniz. Böylelikle öğrenciler arasında gruplaşma ve adaptasyon süreçlerini başarı ile yürütürsünüz.

Soru sormak veya yayına katılmak isteyen öğrenci el kaldırabilir. Sınıf içerisinde tek düze ders anlatılması bazen sıkıcı olabilir. Canlı ders takibinde bunun yerine öğrenciler ile karşılıklı diyalog şeklinde oluşturmuş olursunuz.

Sınıfı yönetmek için harika bir araç. Çünkü sınıf içerisinde öğrencilerin tüm düzenleri tek bir tık ile öğretmenin inisiyatifine bırakabilirsiniz. Böylelikle öğrencilerin dikkati dağılmadan dersler işlenir.

Uzaktan Eğitim Artık Çok Kolay

Öğrenciler sadece mikrofonlarını kullanarak derste aktif olur. Böylelikle öğrenciler, genel oramın ses gürültüsü yerine sadece kendi sesleri ile derslere katılabilirler.

Öğrenciler soru sormak için sohbet alanını kullanır. Diğer öğrencilerle de konuşabilir. Dersler aralarında tıpkı sınıf ortamında olduğu gibi birbirleri ile sohbet edebilirler.

İşitme engelli öğrencileriniz için altyazı oluşturabilirsiniz. Böylelikle hiçbir öğrenciniz derslerini takip etmekten uzak kalmayacaktır.

Bazen küçük yaş grupları sınıflarında, sınıf yönetimi zor oluyor. Karmaşayı engellemek ve ders odaklanmasını arttırmak için kamera ve mikrofon açmalarını engelleyebilirsiniz.

Uzaktan eğitimde yapabilecekleri her şeyi kısıtlayabilirsiniz. Sohbet alanını kullanma ya da diğer öğrencileri görmesini bile kısıtlayabilirsiniz. Bu durumu çoğu zaman önermesek bile bazı derslerde öğretmenlerimiziz özellikle istediğiniz biliyoruz.

Herkesin kamerasını açabileceği görüntülü toplantı oluşturabilirsiniz. Böylelikle herkesin katıldığı bir sohbet ortamı oluşturabilirsiniz.

Canlı derslerinizin yayınların gizliliğini koruyoruz. Tüm yayınlar Türkiye’de bulunan sunucularımızda şifreli olarak saklanıyor. Böylelikle dersleriniz gerçekten sınıf ortamında gibi sadece anlık oluyor.

ABC Okul Yönetim Sistemi Canlı Ders Modülü
ABC Okul Yönetim Sistemi

ABC Canlı Ders Takip Modülü

Canlı ders takip modülünü daha detaylı incelemek için sitemizi ziyaret edebilir veya mobil uygulamamızı mağazalardan ücretsiz indirebilirsiniz.

ABC.NET.TR’yi ZİYARET EDİN

APPSTOREDEN İNDİRİN

GOOGLE PLAY’DEN İNDİRİN

--

--

ABC

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.