Dershane Öğrenci Aidat Takip Programı

ABC
2 min readMay 14, 2022
Dershane Öğrenci Aidat Takip Programı

Dijitalleşme devrimi, öğrenci ücretlerinin kurumlarda yönetilme ve veliler tarafından ödenme şeklini de tamamen değiştirdi. Harcın ödendiği gün idari ofiste uzun kuyrukların olduğu ve öğrencilerden toplanan ve tahsil edilecek harcın ayrıntılarını içeren büyük dosyaların olduğu günler geride kaldı. Tahsil edilen ücretlerin nakit ve çeklerinin yatırılması ve karşılıksız çeklerin ele alınması vb ile ilgili tüm zorluklar, bir eğitim kurumunun işletilmesinin tüm süreçlerinde dijitalleştirme yazılım araçlarının artan uygulanmasıyla artık yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Dershane öğrenci aidat takip programı size çevrimiçi ücret ödeme ve tahsilat, veliler ve yöneticiler için zaman kazandırır. Öğrencilerin kampüste ücret ödeme faaliyetlerine harcayacakları zamandan da tasarruf sağlar. Online ücret sistemine geçilmesi ile birlikte öğretmenlerin kendi derslerinden ücret tahsilatlarını üstlenmeleri zorunluluğu da ortadan kalkmıştır.

Ödeme kavramı çok basit ve anlaşılır görünse de, okullar ve kolejler için uygun bir çevrimiçi ücret sistemi ve sürecinin uygulanmasının faydaları, bir okul veya kolejdeki operasyonların yapısındaki doğal karmaşıklıklar nedeniyle çok yönlüdür.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Çevrimiçi ücretlerin tüm arayüzleri ve süreçleri, veliler, öğretmenler ve yöneticiler için kullanıcı dostudur. Mobil uygulama arayüzü, teknoloji konusunda bilgili olmayan velilerin bile minimum eğitimle ücret ödemesini kolaylaştırıyor. Kullanıcı deneyimi tasarımı, velilerin çevrimiçi ücret ödemesi yaparken yapabilecekleri olası hataları giderir. Yöneticiler ve kurum sahipleri için arayüz, bilgi ve diğer işlemleri kontrol etmek için ücret tahsilat ayrıntılarını görüntülemek için de basitleştirilmiştir.

Depolama Hassasiyeti

Online ücret sistemi ile eski ücret toplama yöntemleriyle ilişkili büyük dosyalar ve kâğıtlar artık gerekli değildir. Bu, kağıt ve depolama alanından tasarruf sağlar. Makbuz, dershane muhasebe programı sayesinde çevrimiçi olarak oluşturulur ve muhafaza edildiği için makbuz kopyalarını saklamaya gerek yoktur.

Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerin akademik gelişiminde öğretmenleri ve velileri tarafından takip edilmeleri önemli bir konudur. Eğitim yılı içerisinde öğrenciler motivasyon kayıpları yaşayabilmektedirler. Motivasyon düşüklüğü yaşamaya başlayan öğrencileri ise iyi bir öğrenci takip sistemi vasıtasıyla kolaylıkla tespit edilebilir.

ABC Öğrenci Takip Sistemi ile öğretmenlerin ebeveynler ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayarak hatırlatmaların, etkinliklerin ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde çok önemli katkı sağlar. Böylelikle gerçek başarıya etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Verilen testlerin, ödevlerin, işlenen konuların ve daha birçok bilginin veri olarak girilmesi ABC Öğrenci Takip Sisteminin en önemli özellikleri arasındadır.

--

--

ABC

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.