ABC

Okul Yazılımı

ABC Okul Yazılımı, bir eğitim kurumunun ihtiyaç duyduğu tüm modülleri barındırmaktadır. Android, IOS ve web versiyonu ile ABC pratik ve kolaydır.

ABC Okul Yazılımı Pratik ve kullanıcı dostudur.

Bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde okullarda bu konudan nasibini almaktadır. Okul içi yönetim ve takip işlemleri için Okul yazılımları artık her eğitim kurumu için olması zorunlu seçenekler arasındadır.

Günümüzde okul yazılımı denildiğinde ilk akla gelen kavramlar okul için personel takibi, bilgi rapor analizleri, öğrenci takibi ve veli bilgilendirmesi olmaktadır. Bu kavramları ise manuel olarak takip etmek, işlemek ve anlaşılır raporlara dökmek çok zordur.

Okul Yazılımı Nasıl Olmalıdır?
Eğitim kurumuza okul yazılımı neler kazandırır? sorusunu neredeyse her yöneticiden duymaktayız. Ancak bu soruya cevap vermeden önce şu soruyu cevaplamak daha doğru olur.

Evet bir okul yazılımında olması gereken en basit noktalar nelerdir?

Güncel olmalıdır.
Tüm kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi gerekmektedir.
Okula ufuk açabilmelidir.
Destek noktasında zaafiyeti olmamalıdır.

Okul Programı Mobil mi? Yoksa Web Sitesi mi olmalıdır?
Cep telefonları hayatımızın her anında bizimle birlikte iken okul programıda mobilden bağımsız olamaz. Ancak okul programlarını web sitelerinde de kullanmanın avantajları vardır.

ABC Mobil Okul Yönetim sistemi

Şöyle örneklendirelim. Okul yönetim sistemi kullanan bir velimiz öğrencisinin ödevlerine, yoklamalarına bilgisayarını açıp okul programından kontrol etmesi mi daha rahattır? Yoksa cep telefonundan anlık olarak takip etmesi mi daha rahattır? Bu sorunun cevabı otomatik olarak cep telefonundan takip etmesidir. Ancak dikkat edeceğiniz nokta ise gerçek bir mobil uygulamadan sorunsuz, basit ve hızlı bir şekilde kontrol etmesi olmalıdır.

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.