ABC

Uzaktan eğitim süreçleri ve öğrenme süreçleri, çeşitli nedenlerle eğitim hedeflerine ulaşmak için daha geleneksel bir yaklaşım haline geliyor. Online bir öğrenim ortamına geçmenin keyfini çıkarabileceğiniz bazı faydaların her geçen gün mecburiyet durumuna geçtiğini gözlemliyoruz.

ABC ile uzaktan eğitim süreçlerinizi yönetin

Öğrenci takip sistemi olarak geliştirilen uygulamalar da uzaktan eğitim metotlarını aktif haline getirmemize vesile olmaktadır.

Uzaktan eğitim süreçlerinde yaşanan bir takım aksaklıkları ABC öğrenci takip uygulaması ile avantaja çevirebilirsiniz.

Fiziksel bir eğitim ortamı, öğrencileri ve kurumları uzaktan eğitim ortamına yönlendirmektedir. Bu durum öğrenmeyi sizin için zorlaştırsa da, iş veya aile sorumlulukları gibi yolunuzda engeller varsa da, uzaktan öğrenme ortamı size aradığınız eğitimi ve çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sağlayabilir.

Özellikle öğrenci takip uygulaması ebeveynler için fiziksel ortamlardan dolayı oluşan engelleri azaltmanıza yardımı olmaktadır.

Eğitime online olarak devam etmeyi seçtiğinizde, öğrenci takip uygulaması bir çok avantaj sunmaktadır. Sabit bir programın sınırları olmadan öğrenciler uzmanlar eşliğinde, eğitimlerinde ve ev hayatlarında kendilerini dengelemek için daha fazla esnekliğe sahip olacaklar. Programınızı geleneksel ders saatleri etrafında çalışmak üzere yeniden düzenlemek yerine, oturum açıp ders çalışmanızı tamamlayabilecek, ders çalışabilecek ve ödevlerinizi programınıza uyabilecek zamanlarda yapabileceksiniz.

Online Eğitim ile kendi gelişim hızınızı belirleyebilir, bu da size dersinizdeki bilgileri yeterince özümseme ve ezberleme şansı sağlayabilir. Dersler sırasında hararetle not almanız gereken geleneksel sınıfların aksine, materyali ve evraklarınızı daha sonra gözden geçirebilirsiniz, online öğrenme, kurs materyallerini istediğiniz sıklıkta ve en çok odaklandığınız bir zamanda gözden geçirmenize olanak tanır.

Öğrenci takip uygulamaları içerdiği özellikler sayesinde tartışmalar ve dersler, takip ettiğinizden emin olabilmeniz için gerektiğinde izlenebilen, duraklatılabilen ve incelenebilen video ve görsel dosyalar şeklinde olacaktır. Aynı zamanda size daha kolay olan kurslarda materyalleri daha hızlı uyarlama lüksünü de sağlar, böylece daha zor ulaşabileceğiniz kurs ve programlara odaklanmak için daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Öğrenmeyi kolaylaştırmanın bir yolu, sizin için rahat olan bir ortamda öğrenip çalışabilmektir. Evde öğrenirken, eğitim ihtiyaçlarınıza uygun kendi benzersiz atmosferinizi yaratabilirsiniz. Bu, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmayı, rahat bir çalışma alanına sahip olmayı ve bir sınıfa tonlarca şey taşımak zorunda kalmadan yakın çalışmanız gereken araçlara sahip olmayı içerebilir. Ayrıca daha kolay iletişim süreçleri oluşturabilirsiniz.

Geleneksel bir sınıf ortamında, profesörünüzle yalnızca belirlenen çalışma saatleri içinde veya belki dersten sonra birkaç dakika boyunca bire bir iletişim kurabilirsiniz. Online öğrenirken, ihtiyaç duyduğunuz geri bildirimi almak veya online öğrenme deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olacak yardımı almak için profesörünüzle e-posta, canlı sohbet veya telefon yoluyla iletişim kurabileceksiniz.

Eğitiminizi online anlamda uzaktan devamlılık haline dönüştürdüğünüzde, öğrenim için gereken tüm belgelerin saklanması ve kolayca erişilebilir olmasıdır. Tüm iletişim, tartışmalar ve eğitim materyalleri bir veri tabanında ve e-postalarda saklanarak daha kolay erişmenizi sağlar. Geleneksel bir ortamda, bu bilgileri elde etmek, derse devam etmeyi ve not almayı veya eksik olabileceğiniz bilgileri almaya çalışmak için profesörle toplantıları gerektirir.

ABC Okul Yönetim Sistemi Mağazalarda

ABC Okul Yönetim Sistemi ile uzaktan öğrenirken öğrenmekte olduğunuz belirli kuruma yakın olmanız gerekmediğinden, eğitim hedeflerinize en uygun programı seçme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Farklı kurumlar belirli alanlarda ve derecelerde uzmanlaşacak ve ihtiyaçlarınızı sadece öğrenme açısından karşılayan değil, aynı zamanda eğitiminizde sizi ilerleteceğini düşündüğünüz kursları sağlayan bir kurumu seçerek en iyi fırsatları bulabileceksiniz.

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.