ABC

Yoklama takibi ile okul veya etüt merkezinizde anlık veli bilgilendirmeleri yapın! ABC Yoklama Takip Sistemi kolay ve profesyoneldir.

ABC Yoklama Takibi Profesyoneldir

Öğretmenler eğitim sistemimizin can damarıdır. Gençlerimizi, hayatlarında bir sonraki adımı atmaya hazır bilgili bireyler haline getirmeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda yoklama takibi gibi devamlı yapılan kontrollerde öğrencilerin zamanlarını planlamaya yardımı olunmaktadır.

Bununla birlikte, öğretimin etkili olması için öğrencilerin de kendi üzerlerine düşeni yapmaları gerekir. Öğrenciler çalışmalı, ödevlerini yapmalı ve sınıfta derslerine gelmelidirler. Herkes ilk iki görevin gerekli olduğunu bilir. Buna ek yoklama takibi ile kontrol altına alınan derse katılımları öğrencilerin akademik yolculuğunda önemli bir rol oynar.

Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’ne göre, düzenli okula devam, daha yüksek seviyelerde başarılı olan öğrencilerle bağlantılıdır.

Buna karşılık, sürekli devamsızlık, öğrencilerin okulu bırakması gibi zararlı sonuçlara yol açabilir.

Katılımın öğrenci performansı üzerinde çok önemli bir etkisi vardır. Bu yüzden eğitimcilerin ve okul yöneticilerinin bunu izlemesi ve odaklanması çok önemlidir.

Günlük Yoklama Takip Sistemi, öğrencilerin okula gelip gelmediğine dair düzenli bir kayıt tutma uygulamasıdır. Öğretmenler, günde yalnızca bir kez yoklama almazlar. Aynı zamanda genellikle her sınıftaki katılımı izler.

Örneğin, bir öğrenci gün içinde hastalanabilir ve onları alması için ebeveynine veya velisine ihtiyaç duyabilir. Alternatif olarak, bir öğrenci bir dersi atlayabilir (arkadaşlarıyla takılmak, ara vermek, sınavdan kaçınmak vb.). Her iki durumda, Günlük Yoklama takibi, bir öğrencinin bazı derslere katıldığı ancak diğerlerinde devam etmediği zamanları gösterecektir.

Günlük yoklama takip sistemi ile günün saatine, haftanın gününe ve yılın dönemine göre devamsızlık seviyesinin izlenmesi mümkündür. Böylelikle okul planlamasının ve kaynak ihtiyaçlarının tahmin edilmesine yardımcı olabilir.

ABC Okul Yönetim Sistemi Mağazalarda

Sınıfta zaman kazanmak oldukça önemlidir. Öğretmenlerinizin yoklama sırasında bir öğrenciyi kaçırmamasını sağlamanın bir yolunu arıyorsanız, ABC Okul Yönetim Sistemi bünyesinde bulunan günlük takibi tam size göre. Sonuçta, öğretmenlerin geleneksel, kâğıda dayalı devamsızlık takibi altında kalmamasını sağlayabilirsiniz. Bunun yerine, onlara ABC Günlük Yoklama Takip Sistemi gibi idari görevlere daha az odaklanmalarını sağlayan dijital bir araç verebilirsiniz.

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.