Yoklama Takip Programı

ABC
2 min readMar 20, 2021

ABC ile her yerden saniyeler içinde sınıf yoklamalarını alın. Yoklama takip programı ile velilere yoklama sonuçlarını otomatik gönderin.

Günlük yoklamaları almak ABC Yoklama Takip Modülü ile çok pratik

Derslere sağlıklı ve düzenli devam, okulların başarısı için çok önemlidir. Pek çok araştırma türü, düşük katılımın eğitim kalitesini etkilediğini ortaya çıkarmaktadır. Okullar, düzensiz manuel devam yönetim sistemi nedeniyle velilerin beklentilerini karşılayamamaktadır.

Uluslararası raporlara göre, okula düzenli devamlılık sağlamak daha yüksek seviyelerde başarılı olan öğrencilerle bağlantılıdır. Buna karşılık olarak, sürekli devamsızlık, öğrencilerin okulu bırakması gibi zararlı sonuçlara yol açabilir. Yoklama takip programı ile öğretmenler, öğrencilerin okuldaki zamanını duyarlı bir şekilde takip edebilir.

Yoklama kontrolünde bugüne kadar geleneksel olarak ders saatleri, ders çizelgeleri kullanılarak yaklaşılmıştır. Ancak yoklama takip yönetimi, çalışan performansını en üst düzeye çıkaran ve motive eden bir çalışma ortamı sağlamak için bunun ötesine geçer. Yoklama takip programı bir kurumun üretkenliği açısından dile getirildiğinde büyük önem taşımaktadır.

İdari düzeyde, günün saatine, haftanın gününe ve yılın dönemine göre yoklama değişikliklerini izlemek, okul planlamasını ve kaynak gereksinimlerini tahmin etmeye yardımcı olabilir. Yoklama takip çizelgesinin en büyük faydalarından biri, yoklama verilerinin toplanmasını ve analizini basitleştirmesidir. Öğretmenler yoklamayı kâğıda kaydetmek yerine, süreci kolaylaştırmak için tabletlerinde veya akıllı telefonlarında dijital bir çözüm kullanabilirler.

ABC Okul Yönetim Sistemi

ABC’yi Mağazalardan Ücretsiz İndirin!

APPSTOREDEN İNDİRİN
GOOGLE PLAY’DEN İNDİRİN

--

--

ABC

Her okul için uygun bir çözümü olan ABC Okul Yönetim Sistemini App Store ve Google Play’den inceleyin.